Obserwatorzy

Cytat

Nie mówię w tym samym języku, co ty.
Są pewne słowa, na które, wiem, nigdy się nie zdobędę.
I kiedy widzę, jak odpowiadasz mi uśmiechem,
W jakiś sposób,
Wiem dokładnie co masz na myśli.

Draco Malfoy/Ginny Weasley

Bohaterowie

Ginny Weasley


Niewysoka dziewczyna, znana z dobrej gry w Quidditcha, narwanego charakteru, wyjątkowej urody oraz dawnego wielkiego uczucia, którym darzyła Harry'ego Pottera, nie przejmowała się Ślizgonami, których większość uczniów wolało unikać.
Prócz, pamiętnego pierwszego roku, nie sprawiała w szkole problemów. Miała zaufanych przyjaciół, dobre stopnie, niezłe osiągnięcia w Quiditchu i była grzeczną uczennicą. Zresztą, zazwyczaj i tak wszystko uchodziło jej płazem. Była dziewczyną i była najmłodsza, a to starczało, aby traktować ją inaczej, niż jej braci.
Jej domownicy ją uwielbiali, a popularności zdecydowanie przysparzał fakt, że była odbierana jako naprawdę śliczna dziewczyna. Miała pobratymców niemalże w każdym domu w Hogwarcie. Prócz jednego, rzeczy jasna. Jeżeli nie liczyć uszczypliwości wymienianych mimochodem z Blaisem Zabinim, ale ciężko było to określić mianem koleżeństwa. Ale to wraz z Colinem tworzyli naprawdę zgraną, równą sobie parę przyjaciół i obydwoje niezwykle doceniali ten fakt.
Wiele osób, w tym jej najbliżsi, nadal sądziło, że Ginny ma traumę po przeżyciach z pierwszej klasy. Że nie śpi nocami, a w wolnych chwilach płacze w kącie.


Draco Malfoy


Tak jak większość jego domowników, tylko czekał na pretekst, aby się zezłościć, albo na kogoś nakrzyczeć. Chyba go to relaksowało, bo zawsze po takim incydencie czuł spokój na duszy.
Draco zgniótł skrawek pergaminu i ze złością wrzucił go do kominka. Niby to nic, ale płonący pergamin ze słowami Lucjusza Malfoya sprawiał mu satysfakcje. W gruncie rzeczy to jedyny bunt na jaki mógł sobie pozwolić w stosunku do ojca. Tak, więc starał się czerpać z niego przyjemność.


Blaise Zabini


Po prostu nie miał w zwyczaju przejmować się zbyt wieloma rzeczami. Chyba po matce odziedziczył bezproblemowe podejście do życia i wszechobecny optymizm.
Rozrywkowy chłopak, bez problemów na głowie. Jego matka, piękna kobieta, miała już sześciu czy siedmiu mężów. Draco pogubił się dawno w przysyłanych zaproszeniach na ślub, chociaż dzielnie uczestniczył w hucznych ceremoniach. Wiedział tylko, że każdy z ukochanych Pani Zabini znikał w tajemniczych okolicznościach, zostawiając jej, coraz to większą fortunę. Jej syn prawdopodobnie nie poradzi sobie gorzej w życiu. Już od lat uchodzi za najprzystojniejszego chłopaka w szkole, z czego nie omieszka korzystać. Ale o dziwo, nie po to by ranić te nędze dziewczyny. Każda od razu wiedziała, że ten układ zawiera w sobie tylko dobrą zabawę i kilka potajemnych schadzek. Po prostu, wbrew pozorom, Blaise był wesołym, szczerym i nie-zepsutym-do-szpiku-kości uczniem siódmej klasy.


Teodor Nott

Mimo, że często widywany z Draconem Malfoyem, nigdy nie dołączył do paczki jego wielbicieli. Był mrukliwy, chichy oraz nieprzyjazny. Chłopak po prostu lubił samotność, mrok i spokój. Nie potrzebował zwierzeń i zamieszania. Mimo, że wysoki oraz cherlawy i tak sprawiał wrażenie człowieka, którego nie chciałoby się spotkać w ciemnym korytarzu szkoły.


Colin Creevey

Nie jesteś taki znowu okropny. Czasami, no wiesz... z zielarstwa, czy eliksirów. Może trochę z zaklęć. No i to wróżbiarstwo. Ale to nic, to błahostka.
Jego osobowość nie do końca pozwalała mu na stereotypowe myślenie i doznawanie nienawiści. Po prostu jego natura była ponad to.


Molly Weasley

Przysadzista, sympatyczna kobieta swoje dzieci kochała ponad życie. Często krzyczała, groziła oraz obiecywała kary w męczarniach swoim potokom, ale to miejsce, Nora, bez nich nie było takie same. Od lat bała się na każdym kroku. Bała się, że coś złego stanie się jej rodzinie.


Ron Weasley

- Tylko pytam, skąd ta agresja? - Chłopak próbował się bronić, chociaż wiedział, że czasami jego nadopiekuńczość wymyka się spod kontroli. - Tylko kontrolujesz, stąd ta agresja.
© Agata | WS
x x x x x x x.